Yoga Saturdays #10 - Za i przeciw jodze i dlaczego zawsze jednak warto sprobówać ; )

 

Jako, że joga staje się coraz bardziej popularna to i opinie z nią związane są bardziej skrajne – ludzie albo ją kochają, albo nienawidzą. Jeśli myślisz o tym, aby spróbować ale nadal nie jesteś pewien, czy jest dla Ciebie odpowiednia, to zebrałam poniżej kilka głównych za i przeciw spróbowaniu jogi ; )

 

Zalety:

 

1. Joga jest świetna jeśli chodzi o odstresowanie się i pomaga zmniejszyć niepokój.

 

Gwarantuję, że każdy jest od czasu do czasu zestresowany. Zauważyłam, że regularna praktyka pozwala mi być spokojniejszą, daje poczucie wewnętrznego skupienia i generalnego szczęścia. Między głębokim oddychaniem, asanami i intencjami,  nawet kiedy praktyka wydaje się strasznie trudna i chce ją porzucić w połowie, to na na bank poczujesz się lepiej po. Kiedy mój regularny rytm zostaje zaburzony, ciężej mi się skupić i zaplanować swoje dni. 

 

2. Joga to świetny trening.

 

Nawet jeśli nie chodzisz na Power Jogę czy nie bierzesz udziału w zajęciach w gorących pomieszczeniach, joga to nadal fantastyczny sposób na dawkę ćwiczeń, poprawę siły i wytrzymałości, rzeźbę mięśni i poprawę elastyczności całego ciała.

 

3. Joga poprawia sprawność umysłową! 

 

Joga i medytacja są świetnie dla mózgu – pozwalają się skupić, stawiają wysokie wymaganie Twojej sile wewnętrznej i zwiększają dopływ krwi do mózgu.

 

4. Joga jest świetnym sposobem na detoks.  

 

Joga to jedyna forma aktywności fizycznej, która zawiera w sobie masaż organów wewnętrznych, co pomaga pozbyć się toksyn z ciała.

 

Wady:

 

1. Cena zajęć.

 

Joga może być droga, szczególnie, jeśli chcesz wybrać naprawdę dobre i sprawdzone studio. Dobrym pomysłem jest poszukanie kuponów, sprawdzanie zniżek i kupowanie zajęć w blokach – a jeśli naprawdę Cię nie stać, zawsze możesz poszukać darmowych, dobry filmików na You Tubie.

 

 

2. Poczucie, że „jest się tym początkującym”.

 

Zaczynanie jogi od samego początku, na zajęciach w pomieszczeniu pełnym ludzi, którzy dokładnie wiedzą co robią może być trochę onieśmielające. I nawet jeśli dla niektórych to poczucie jest wystarczające, żeby porzucić próby, postaraj się z nim walczyć. Zacznij od klas dla początkujących i pamiętaj, że każdy czuje się podobnie. I pamiętaj, że joga nie jest o współzawodnictwie i że większość póz możesz robić z zamkniętymi oczami!

 

 

3. Czasem trudno jest znaleźć to, co jest odpowiednie dla Ciebie. 

 

Obecnie można znaleźć wiele różnych studiów, z wieloma rodzajami jogi, każdy z niepoliczalną liczbą nauczycieli. Nie każde zajęcia i nie każdy nauczyciel będzie odpowiedni dla Ciebie i zniechęcające może być chodzenie na kolejne i kolejne zajęcia tylko i wyłącznie po to, aby zorientować się, że nie odpowiada Ci sposób nauczania czy nauczyciel. Nie poddawaj się jednak, szukaj dalej, próbuj różnych miejsc i współpracuj z różnymi osobami aż znajdziesz miejsce, gdzie czujesz się idealnie i nauczyciela, którego pokochasz.

 

 

4. Jeśli jesteś bardzo zajęty, może być ciężko wcisnąć coś jeszcze.

 

Jeśli masz dużo na głowie i Twój plan jest wypełniony, dodanie do niego  jogi może być nie lada wyzwaniem. Pomyśl o jodze jako o treningu samym w sobie i sesji relaksacyjnej jednocześnie, która pozwoli Ci przebrnąć przez resztę dnia. A potem znajdź czas w kalendarzu w taki sam sposób, w jaki znalazł byś na spotkanie – i nie zmieniaj go. Nic trudnego.

 

 

Są zalety i wady wszystkiego, ale i ja polecam spróbować – nawet jeśli spróbujesz i stwierdzisz,  to nie jest coś dla Ciebie to przynajmniej dasz jodze szansę – jedyne co ja mogę powiedzieć to mam nadzieję, że da Ci świetne nowe hobby, pomoże się zrelaksować, zbudować siłę a z czasem i ciało marzeń ; ) 

 

Pozdrawiam!

 

Julia ; )

 

KATEGORIE ARTYKUŁÓW

ZOBACZ NAS NA

O NAS

Połączyłyśmy swoje siły aby pokazać Wam, że zdrowy styl życia nie musi być ani nudny, ani trudny. Jemy, gotujemy, trenujemy. ; )  Zapraszamy!

 

Asia & Julia

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z naszymi przepisami i nigdy nie przegap nowości -zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera.

WPISZ SWÓJ EMAIL

Przedstawione przez nas informacje mają charakter jedynie edukacyjny i nie są poradą lekarską. Podane informacje stosowane są na własną odpowiedzialność.

Copyright © 2015 ALE ZDROWE! All rights reserved