Po co budować masę mięśniową?

Lato w pełni a wraz z latem nadciąga tłum pragnących szybko odchudzić się do sezonu bikini – a ja mam dla was coś lepszego! Zamiast skupiać się na tym, aby szybko się się odchudzić i być szczupłym, w te wakacje polecam skupić się na byciu silnym, zdrowym i wysportowanym! Moja przyjaciółka jest akurat na etapie budowania masy mięśniowej i idzie jej znakomicie - wreszcie przestało jej być zimno, ma więcej energii, je co chce i przytyła już trzy kilo - ale w planach ma zrzucenie zbędnego tłuszczu, więc bez paniki. Po co to wszystko? 

 

1. Bo poczujesz się silniejszy

 

I to nie tylko fizycznie. Nie ma wątpliwości, wewnętrzna siła i poczucie, że stajesz się coraz lepsza i rozwalasz treningi daje Ci poczucie, że możesz zrobić wszystko, czego zapragniesz.  Kilkanaście lat temu, kiedy jeszcze rzadko ćwiczyłam i ciężko było mi zrobić nawet jedną pompkę, nie wspominając już o przysiadach ze sztangą i podciąganiu, średnio mi ze sobą było. Czułam się słaba, niewysportowana i zagubiona – w wielu aspektach mojego życia. Regularne treningi dają Ci poczucie, że możesz zrobić wszystko. Serio. Bo prawda jest taka, że doskonalenie się w sporcie idzie w parze z doskonaleniem się w innych dziedzinach, jak życie zawodowe, związki i poczucie własnej wartości. A skoro już udało Ci się zebrać z łóżka o 6 aby pójść na siłownię, to co Cię pokona?

 

2. Będziesz mieć zwiększone zasoby energii

 

Kto nie chciałby mieć więcej energii po to, aby robić wszystko, co ma w planach, dobrze się bawić i jeszcze codziennie wstawać o świcie? Ja bym chciała. Budowanie siły i masy mięsniowej podczas treningów i dobrze dobrana dieta wystrzelą Twoją energię pod sam sufit i będziesz w stanie osiągnąć wszystko, co chcesz – gwarantowane.

A z drugiej strony,  nagła utrata wagi spowodowana dietą sprawi, że poziom Twojej energii drastycznie spadnie, pozostawiając Cię raczej niechętnie nastawioną do ćwiczeń i negatywnie nastawioną do życia - i generalnie do wszystkiego. 

 

3. Mięśnie spalają więcej kalorii

 

Skupienie się na budowaniu masy mięśniowej zamiast pokonywaniu drugiej godziny na bieżni znaczy tyle co sprawienie, że ciało będzie spalało więcej kalorii w spoczynku a co za tym idzie –  szybciej pozbędziesz się opony. Dzięki temu zgubisz tłuszcz znacznie szybciej i bardziej efektywniej niż będąc tylko na diecie .Plus, zwiększona masa mięśniowa to tyle, że możesz jeść  na codzień trochę więcej bez przybierania na wadze – WSPANIAŁE WIADOMOŚCI, dla takich jak ja, czyli wszystkich, którzy kochają jeść.

 

4. Dla długotrwałych korzyści zdrowotnych

 

Skupienie sią na byciu silniejszym a nie szczuplejszy pomaga utrzymać Twoje ciało w zdrowiu i formie wraz z upływem lat. Wciąż będziesz w stanie brać udział w swoich ulubionych zajęciach i uprawiać ulubione sporty, nawet jak przybędzie Ci kilkanaście lat. Więc postaw sobie za cel zbudować masę mięśniową i poprawić metabolizm na całe życie, zamiast marzyć o byciu szczupłym. ; )

 

Pozdrawiam!

Julia ; )

KATEGORIE ARTYKUŁÓW

ZOBACZ NAS NA

O NAS

Połączyłyśmy swoje siły aby pokazać Wam, że zdrowy styl życia nie musi być ani nudny, ani trudny. Jemy, gotujemy, trenujemy. ; )  Zapraszamy!

 

Asia & Julia

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z naszymi przepisami i nigdy nie przegap nowości -zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera.

WPISZ SWÓJ EMAIL

Przedstawione przez nas informacje mają charakter jedynie edukacyjny i nie są poradą lekarską. Podane informacje stosowane są na własną odpowiedzialność.

Copyright © 2015 ALE ZDROWE! All rights reserved