Odpuść sobie – jak słuchać swojego ciała i o tym, że czasem okay jest przespać cały dzień ; )

Dzisiaj będzie krótko  - że czasem można nie być idealnym i świat się nie zawali.

 

Od paru dni miałam dla Was w głowie bardzo motywujący tekst jak się zebrać na poranne ćwiczenia ale koniec końców zamiast go napisać…. zasnęłam. Tak, tak. Budzik zadzwonił o 7:30, ja obudziłam się strasznie obolała po wczorajszym treningu ale postanowiłam jednak wstać – zjadłam śniadanie, odpisałam na maile, zabrałam się za pracę, ale kawa nie pomogła i koło 12 byłam z powrotem w łóżku (Jezu, przecież to nie do pomyślenia!) a kiedy przebudziłam się koło wieczorem 6 bam!, przyszło mi do głowy, że w zamian będzie post o słuchaniu swojego ciała 

; ) – a o treningowej motywacji innym razem.

 

Podziwiam i cenię ludzi, którzy są ambitni. Tych, którzy mają zawsze wszystko zrobione na czas,  zawsze wstają na czas i bez względu na porę dnia prezentują się idealnie. I zawsze uważałam, że to właśnie to prowadzi do sukcesów – pracowitość i ambicja a nie zdolności czy szczęście (ale o tym innym razem.. ). Ale próba bycie idealnym cały czas strasznie męczy – i prowadzi do okropnych rozczarowań, jeśli coś nie pójdzie po naszej myśli.  Dlatego odpuście sobie raz na jakiś czas – bez poczucia winy. W końcu jesteśmy tylko ludźmi.

 

Nic się nie stanie, jeżeli raz na jakiś czas olejecie trening, oblejecie egzamin czy wstaniecie w południe. Świat się nie zawali, czasem porzucisz dietę. Nikt nie jest idealny. Zwariujecie, jeśli zawsze będzie starali się mieć wszystko zrobione. Czasem warto jest posłuchać swojego ciała i zrobić to, co wydaje się być najlepszym wyborem. Czasem zostać w łóżku. Zjeść lody. Poczytać książkę.

 

Nie namawiam Was, abyście porzucili wszystkie plany i natychmiast obniżyli swoje ambicje i wcale nie jestem zadowolona ze swoich nadprogramowych godzin snu ale… nic się nie stało. Kochajcie siebie i pamiętajcie, że nie zawsze da się wszystko ogarnąć.

 

A post o motywacji będzie niedługo ; ).

 

Julia

KATEGORIE ARTYKUŁÓW

ZOBACZ NAS NA

O NAS

Połączyłyśmy swoje siły aby pokazać Wam, że zdrowy styl życia nie musi być ani nudny, ani trudny. Jemy, gotujemy, trenujemy. ; )  Zapraszamy!

 

Asia & Julia

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z naszymi przepisami i nigdy nie przegap nowości -zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera.

WPISZ SWÓJ EMAIL

Przedstawione przez nas informacje mają charakter jedynie edukacyjny i nie są poradą lekarską. Podane informacje stosowane są na własną odpowiedzialność.

Copyright © 2015 ALE ZDROWE! All rights reserved