Jak stworzyć swoją małą, domową siłownię prawie z niczego?

Znam wiele osób, które żałują, że nie mogą zrobić większego użytku ze swojej wejściówki na siłownię – ale w dzisiejszych czasach, z mnóstwem planów na głowie, nawałem pracy i nieprzewidywalnym planem wyrwanie się na siłownię nie jest takie łatwe. Albo może zwyczajnie Ci się nie chce. Jeśli jesteś w tej grupie i nie udaje Ci się każdego dnia wyjść z domu na trening, to może lepszym rozwiązaniem będzie przeniesienie siłowni do domu? ; D Stworzenie swojej małej, domowej siłowni zaoszczędzi Ci czasu i pieniędzy – i nie ma potrzeby kupować standardowego, drogiego i ciężkiego sprzętu, który znajduje się w tradycyjnej siłowni. Zdziwisz się, jak łatwo jest dostosować domową siłownię do własnych potrzeb – a wszystko czego potrzebujesz to kilka podręcznych rzeczy i odrobinę motywacji.

 

1. Atmosfera

 

Pomyśl o tym, co najbardziej ciągnie Cię do siłowni i zastanów się, jak przenieść to do własnej przestrzeni. Jeśli potrzebujesz naturalnego światła, postaraj się znaleźć pokój, który pozwoli Ci się nim cieszyć. Jeśli lubisz oglądać telewizję podczas treningu, spróbuj ćwiczyć w pomieszczeniu, które ma ekran. A jeśli potrzebujesz zewnętrznej motywacji, zaprojektuj tablicę na której umieścić motywacyjne zdjęcia, cytaty, kalendarze i notatki, które pozwolą Ci sprawdzać swój postęp – zamiast porównywać się do innych na siłowni, możesz porównywać się do siebie!

 

2. Muzyka

 

Jeśli ciężko jest Ci się zmotywować i wprowadzić w odpowiedni nastrój, zrób playlistę z piosenkami, które sprawiają, że chcesz Ci się ruszyć i natychmiast poprawiają Ci nastrój. Muzyka nie tylko wspomaga formę fizyczną ale również motywuje i sprawia, że czujesz się silniejszy, jesteś w stanie trenować dłużej i szybciej się regenerujesz!

 

3. Hantle

 

Nieważne czy biegasz, ćwiczysz jogę czy trenujesz siłowo, zestaw hantli jest zawsze świetnym dodatkiem do domowej siłowni. Zajmują niewiele miejsca, nie są drogie a bardzo poręczne. A dodanie obwodowego treningu siłowego z małym obciążeniem do swojego planu treningowe pozwoli Ci poprawić siłę, równowagę i wzmocnić mięśnie.

 

4. Piłka lekarska

 

Piłka lekarska jest niezastąpiona jeśli chodzi o rozwijanie siły mięśni brzucha i tułowia, rozwijania gorsetu mięśniowego... i testowanie Twojej równowagi. ; ) Nie tylko będzie świetnym dodatkiem do Twojej domowej siłowni ale również nie zajmie dużo miejsca. Co z nią robić? Wykroki, planki, brzuszki – a to tylko parę przykładowych opcji.

 

5. Wałek do masażu

 

Jedną z najbardziej zapomnianych części treningu jest, oczywiście, rozciąganie. Posiadanie wałka do masażu w domu pomoże Ci rozciągnąć i rozbić spięte mięśnie. Spędź kilka minut każdego dnia używając wałka do masażu podczas rozgrzewki i po treningu a pozytywne efekty przyjdą szybciej, niż myślisz.

 

Trenowanie w domu nie oznacza, że nie będziesz w stanie przeprowadzić dobrego treningu. Tak naprawdę Twój domowy trening może być bardziej efektywny, wydasz mniej pieniędzy i będziesz pełen energii – i nie będziesz musiał poświęcać czegoś ze swojego dnia aby zdążyć na siłownie. I nie musisz biec i kupować bieżni ani całego nowego zestawu ciężarów – skup się na tych pięciu zmianach i będziesz miał swoją domową siłownię wcześniej, niż zauważysz ; )

 

Uściski, 

Julia ; )

KATEGORIE ARTYKUŁÓW

ZOBACZ NAS NA

O NAS

Połączyłyśmy swoje siły aby pokazać Wam, że zdrowy styl życia nie musi być ani nudny, ani trudny. Jemy, gotujemy, trenujemy. ; )  Zapraszamy!

 

Asia & Julia

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z naszymi przepisami i nigdy nie przegap nowości -zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera.

WPISZ SWÓJ EMAIL

Przedstawione przez nas informacje mają charakter jedynie edukacyjny i nie są poradą lekarską. Podane informacje stosowane są na własną odpowiedzialność.

Copyright © 2015 ALE ZDROWE! All rights reserved