Jak radzić sobie z ludźmi, którzy ZAWSZE mają coś do powiedzenia na temat Twojej diety?

Zdrowy styl życia i chociaż próby trzymanie się zdrowej diety sprawiają, że czujemy się szczęśliwsi, bardziej zbalansowani i pozytywnie nastawienie do świata. To, jak decydujemy się jeść zasadniczo nie powinno obchodzić nikogo oprócz Nas, ale w jakiś magiczny sposób zawsze ktoś ma coś do powiedzenia – albo czuje się  w obowiązku do skomentowania naszego albo czyjegoś jedzeniowego wyboru. Może to być ciotka na spotkaniu rodzinnym ze swoim standardowym „przecież jeden kawałek ciasta Cię nie zabije” albo troskliwe grono przyjaciółek, które stwierdzi, że jesteś nudziarą, ponieważ nie chcesz dłużej dzielić z nimi jednego albo siedmiu opakowań lodów wraz z kilkoma butelkami wina. Mam dla Was kilka bardzo skutecznych kwestii, co zrobić, jak ktoś wie lepiej, co i jak powinniście jeść bez wdawania się w ogromną dyskusję i bez porzucania swoich decyzji.

 

1. Pamiętaj, że to ty jesteś odpowiedzialna za to, co robisz.

 

Nie chcesz jeść ciasta? Nie jedz. Jedyną osobą, która ma kontrolę nad tym, co jesz, jesteś Ty. Najważniejsze to pamiętać, że to Ty jesteś odpowiedzialny za to, co robisz i wybierasz co chcesz jeść. Zacznij czuć się komfortowo mówiąc NIE. A jeśli na początku masz trudności z odmową jedzenia, którego naprawdę nie chcesz jeść, masz kilka opcji 1. Zjeść i się cieszyć. 2. Zjeść i być wkurzonym, że nie trzymasz się diety. 3. Odmówić z uśmiechem. Dla tych, dla których odmowa to naprawdę koniec świata mam to – zacznijcie trenować swoje NIE w każdej możliwej sytuacji, nawet jeśli nie dotyczy jedzenia. Z czasem będzie łatwiej!

 

2. Zaakceptuj fakt, że nie masz wpływu na to, co myślą inni i niech sobie myślą.

 

Czy naprawdę ma jakieś znaczenie to, że ktoś myśli, że zupełnie odjęło Ci rozum, kiedy robisz swojego proteinowego shake’a albo że kupowanie organicznych warzyw to strata pieniędzy? To jak żyjesz może wydawać się nieodpowiednie dla pewnych ludzi i na odwrót. Jedyną osobą, która naprawdę może oceniać czyjeś sposób życia to tak, która go uskutecznia.

 

3. Nie staraj się ich zmieniać i nie dziel się swoimi przemyśleniami ze wszystkimi.

 

Często dzieje się tak, że po zmianie stylu życia chcemy zmienić sposób w jaki odżywia się cała nasza rodzina, partner czy przyjaciele, ponieważ chcemy im pomóc. I to jest błąd. Jak ktoś pyta o radę, to się nią dzielimy, ale chodzenie i propagowanie naszego stylu życia wśród ludzi, którzy nie chcą słuchać tego, co mamy do powiedzenia, NIE JEST OKAY.

 

4. Przemyśl, jakimi ludźmi się otaczasz.

 

Rzeczywistość jest taka, że czasem przerastamy pewne relacje i nie każdy będzie w stanie zaakceptować Twój nowy styl życia – i w porządku. Bywa, że nawet Twój partner czy przyjaciółka starają się sabotować Twoją dietę i to jest czas na szczerą rozmowę. Ale jeśli czujesz, że niektóre relacje nie pozwalają Ci pójść dalej i tylko trzymają Cię w miejscu, to może jest czas na lekki dystans…

 


5. Podejmuj decyzje, które są dobre dla Ciebie.

 

Bycie zdrowym to nie tylko jedzenie marchewek i szpinaku, bez żartów. To także dzielenie się fajnymi momentami z tymi, których się kocha i zachowywanie równowagi w jedzeniu i szczęściu. Jeśli chcesz raz na jakiś czas zjeść coś, czego nie masz zaplanowanego w swojej codziennej diecie, zjedz to. A jak ktoś będzie starał krytykować się Ciebie za to, że nie jesz tak „jak normalnie”, to odpowiedz im z uśmiechem, że wszystko będzie z Tobą w porządku i nie ma się co martwić ; ).

 

I pamiętaj – nie ma nikogo bardziej odpowiedniego do podejmowania decyzji na temat Twojego ciała i Twojego zdrowia niż Ty. Jak macie coś jeszcze, to się ze mną podzielcie – nigdy za wiele o tym, jak sobie z tym radzić. ; )

 

Julia

KATEGORIE ARTYKUŁÓW

ZOBACZ NAS NA

O NAS

Połączyłyśmy swoje siły aby pokazać Wam, że zdrowy styl życia nie musi być ani nudny, ani trudny. Jemy, gotujemy, trenujemy. ; )  Zapraszamy!

 

Asia & Julia

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z naszymi przepisami i nigdy nie przegap nowości -zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera.

WPISZ SWÓJ EMAIL

Przedstawione przez nas informacje mają charakter jedynie edukacyjny i nie są poradą lekarską. Podane informacje stosowane są na własną odpowiedzialność.

Copyright © 2015 ALE ZDROWE! All rights reserved