Cztery filary wewnętrznej motywacji, które nigdy nie pozwolą Ci się poddać

Dzisiaj będzie krótko – ale zastanawiało Was kiedyś, dlaczego niektórzy ludzie osiągają sukcesy kiedy decydują się zmienić swoje nawyki, podążają za swoimi marzeniami i mają to, czego chcą, podczas kiedy inni nie dają rady? Jeśli każdy ma równe szanse, to osiągnięcie sukcesu, w zasadzie we wszystkim, zależy tylko i wyłącznie od Waszych możliwości aby utrzymać wewnętrzną motywację i trzymać się planu dzień za dniem.

 

Zazwyczaj jest tak, że wszyscy mają motywację, żeby zacząć ale gdzieś po drodze wyścigu na metę porzucają swoje podróż – i to z radością ; D. Akurat tak się składa, że badania, które ostatnio przeprowadzałam dotyczą charakterystyk u ludzi sukcesu i wiecie co? Macie tutaj skrót tego, co nie ma opcji, żeby nie przyniosło Wam sukcesów w osiągnieciu celów.

 

1. Miej pozytywne nastawienie

 

To, jak widzisz świat i co z tym robisz to Twój własny wybór. Ale patrzenie na świat optymistycznie nie oznacza, że chowasz się w kokonie bezpieczeństwa i czekasz, aż przydarzą Ci się same dobre rzeczy. Bo tego to nie obiecuję. A raczej wiem, że się nie zdarzy. Raczej oznacza to nieustającą pracę w kierunku swoich celów bez względu na to, co staje Ci na drodze – to o tym, jak być mentalnie przygotowanym.

 

2. Bądź cierpliwy

 

Wyrobione nawyki nie powstały podczas jednej nocy – nie przytyłeś podczas paru dni ; ) Tak samo, nie da rady zmienić starych nawyków i zmienić siebie tak ot. Więc nie bądź niecierpliwy, stawiaj małe kroki i pomyśl o rzeźbiarzach, który spędzają lata nad swoimi pracami, dłubiąc w kamieniach, aż zaczną wyglądać jak dzieła sztuki. Pewnie dlatego nigdy nie chciałam być artystą.

 

 

3. Bądź wytrwały.

 

Czyli wyobraź sobie jak kopiesz dół, żeby dostać się do wody. Ale po 3 2 metrach to rzucasz, bo nic nie znajdujesz i próbujesz w nowym miejscu. I możesz robić tak w nieskończoność, i tak się nie dokopiesz. Musisz kopać i kopać w jednym miejscu. Co powiedział kiedyś Einstein? „Wcale nie jestem mądrzejszy niż inni. Po prostu spędzam więcej czasu z problemem”. Daje do myślenia?

 

 

4. Bądź zdyscyplinowany

 

A bycie zdyscyplinowanym to po prostu podążanie według planu, o czym już kiedyś pisałam. Założymy, że czujesz się dzisiaj leniem i nie chcesz iść na siłownię – w zasadzie jedynie co musisz zrobić, to nie słuchać swojego mózgu. No chyba, że umierasz w bólu i naprawdę nie możesz iść. Ale w innym wypadku po prostu wstań i coś zrób. Bycie zdyscyplinowanym nie na temat bycia zastałym i sztywnego trzymania się zasad tylko bycie szczerym ze sobą i ze swoimi WŁASNYMI obietnicami. 

 

Jak będziecie się tego trzymać, to wcześniej czy później zobaczycie rezultaty, a nic nie motywuje tak bardzo, jak sukces. A jak już zobaczycie, że przybliżacie się do celu, to problem z motywacją opadnie sam, bo będzie ona szła w parze ; ). Zaskoczcie się, dbajcie o siebie! Przecież zasługujecie. 

Julia

KATEGORIE ARTYKUŁÓW

ZOBACZ NAS NA

O NAS

Połączyłyśmy swoje siły aby pokazać Wam, że zdrowy styl życia nie musi być ani nudny, ani trudny. Jemy, gotujemy, trenujemy. ; )  Zapraszamy!

 

Asia & Julia

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z naszymi przepisami i nigdy nie przegap nowości -zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera.

WPISZ SWÓJ EMAIL

Przedstawione przez nas informacje mają charakter jedynie edukacyjny i nie są poradą lekarską. Podane informacje stosowane są na własną odpowiedzialność.

Copyright © 2015 ALE ZDROWE! All rights reserved