7 produktów dla zdrowej cery.

Skóra jest odzwierciedleniem tego, co dzieje się w naszym ciele –  wiadomo, że jeśli żywimy się głównie górami owoców i warzyw i pijemy litry wody, to raczej nie będzie na co narzekać ; ) Nie znaczy to oczywiście, że dobór produktów żywieniowych wystarczy - ja od zawsze zmagam się z problemami z cerą i mimo zapewnień, że wszystko na pewno przejdzie, jak upłynie jeszcze kilka lat (ciągle czekam na te kilka lat…) i utrzymywanie dosyć zdrowej diety to nie jest tak dobrze, jak mogłoby być. Ale jest na pewno lepiej, niż kiedyś ; ).

 

Skóra jest powierzchnią przez którą toksyny opuszczają nasze ciało, więc im mniej niezdrowych rzeczy wchłaniamy, tym lepiej będzie wyglądać – serio, nawet najlepsze kosmetyki poprawią wygląd skóry jedynie z zewnątrz – więc jeśli chcesz sięgnąć do głębszych warstw komórek, to musisz zacząć od środka. Co najlepiej działa na cerę? Z moje doświadczenia te siedem produktów po dłużyszym czasie może zdziałać cuda – ułożyłam je w kolejności od tych, które uważam za najważniejsze. 

 

1. Zielona herbata

 

Zdrowa, pyszna i można ją kupić w wielu różnych odmianach ; ). Antyoksydanty zawarte w zielonej herbacie zwalczają wolne rodniki z zanieczyszczeń powietrza, te, które są wywołane stresem i pochodzące z niezdrowego jedzenia a które mają negatywny wpływ na zdrowie i proces starzenia się skóry. Zielona herbata jest również bogata w katechinę, przeciwutleniacz, który według badań hamuje wzrost komórek nowotworowych. Pomaga utrzymać metabolizm na wysokich obrotach i może mieć pozytywny wpływ na  procesy myślowe i funkcjonowanie mózgu. Zielona herbata jest generalnie the best ; ).

 

2. Owocowe jagodowe

 

…. czyli jagody, borówki, truskawki, maliny i wszystkie inne owoce bogate w antyoksydanty, które pomagają pielęgnować skórę i utrzymywać cerę w najlepszej kondycji. Owoce jagodowe są również pełne witaminy C, która jest ważnym przeciwutleniaczem, pomagającym w redukcji zmarszczek i regulującym poziom kolagenu, niezbędnego do utrzymania elastycznej, świetlistej skóry. Aby czerpać z nich jak najwięcej, wybierajcie owoce organiczne lub te, które są uprawiane naturalnie i bez dodatku chemikaliów. Ich tradycyjne (sklepowe) odpowiedniki są na samym szczycie listy produktów, które są najczęściej zanieczyszczone szkodliwymi pozostałościami pestycydów.

 

3. Owoce granatu

 

To mój ulubiony owoc – a zarówno sok jak i cały owoc jest od dawna uważany za upiększające jedzenie. Granaty są pełne cennych dla skóry składników, takich jak flawonoidy, przeciwutleniacze i tony witaminy C. Są również bogate w związki zwane antocyjanami (odpowiedzialnie za nadanie owocu pięknego koloru), które skutecznie hamują szkody wyrządzone przez promienie słoneczne.

 

4. Zdrowe tłuszcze

 

Oliwa z oliwek, olej sezamowy tłoczony na zimno, olej lniany, i wszelkie inne, a także orzechy i nasiona, oliwki i awokado zawierają wysokiej jakości tłuszcze, które są niezbędne dla zdrowia skóry na poziomie komórkowym. Niepreparowane oleje mają najwięcej do zaoferowania, ponieważ zawierają wiele korzystnych składników, które są niszczone przez ciepło – im świeższe, tym lepsze i im mniej rafinowane, tym lepiej. Oleje tłoczone na zimno z daleka od światła i ciepła, ponieważ niszczą one ich poprawiające skórę właściwości. I wybieraj ciemne, szklane butelki – chronią lepiej niż te przezroczyste.

 

5. Zielone warzywa

 

Wszystkie warzywa kapustne (brokuły, brukselka, kapusta włoska i zielona) i liściaste (sałata, szpinak, boćwina) dostarczają najwięcej składników odżywczych i najmniej kalorii w porównaniu do wszystkich innych produktów. Wszystko co zielone jest dobre. Warzywa z rodziny kapustnych są pełne składników poprawiających wygląd cery, takich jak zawierające siarkę składniki odżywcze, które wspomagają naturalne procesy detoksykacji organizmu i pomagają zwalczać potencjalne komórki rakotwórcze.

 

6. Czerwone wino ; )

 

Z tym uwaga! W niewielkich ilościach, czerwone wino naprawdę pomaga – ale wypicie butelki codziennie razem z przyjaciółką i oczekiwanie pozytywnych efektów to duże no-no. Jest to bardzo przyjemny sposób na poprawienie sobie samopoczucie, uzyskania pięknej cery i zdrowego serca ; ). Pełne antyoksydantów i mających właściwości przeciwzapalne flawonoidów, czerwone wino jest również doskonałym źródłem resweratrolu, składnika, który jest skoncentrowany w skórce winogron i od dawna ceniony za swoje przeciwnowotworowe właściwości. Z ostatnich bada wynika, że jest też nadzieja, że czerwone wino pomaga zmniejszyć efekty uszkodzenia skóry przez promienie słoneczne. Na zdrowie ; )

 

7. Ciemna czekolada (uwaga! W niewielkich ilościach. )

 

O, tak! Wszyscy wiedzą, jak bardzo kocham wino i ciemną czekoladę, nic więc dziwnego, że upchnęłam je w tej liście jako te z pozytywnym skutkiem ; ) Ciemna czekolada już wiele lat temu została doceniona przez naukę jako ta, która ma do zaoferowania górę cennych składników i unikatowych właściwości. Czekolada zawiera mnóstwo utleniaczy ale nie tylko – jest również bogata w katechiny (te same, które są w zielonej herbacie). Jest też największym dostępnym źródłem procyjanidów – związków, które przeciwdziałają uszkodzeniom skóry. A ostatnio naukowcy debatują nad możliwą zdolnością czekolady do poprawy krążenia.  Koniec końców jest to więc pyszny sposób, aby utrzymywać młody i zdrowy wygląd cery a kto wie – może niedługo i układu krążenia ; ) No i z czekoladą tak jak z winem – dwie kostki są okay ale dwie tabliczki – już raczej nie.

 

Uściski, 

Julia ; )

.

KATEGORIE ARTYKUŁÓW

ZOBACZ NAS NA

O NAS

Połączyłyśmy swoje siły aby pokazać Wam, że zdrowy styl życia nie musi być ani nudny, ani trudny. Jemy, gotujemy, trenujemy. ; )  Zapraszamy!

 

Asia & Julia

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z naszymi przepisami i nigdy nie przegap nowości -zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera.

WPISZ SWÓJ EMAIL

Przedstawione przez nas informacje mają charakter jedynie edukacyjny i nie są poradą lekarską. Podane informacje stosowane są na własną odpowiedzialność.

Copyright © 2015 ALE ZDROWE! All rights reserved