5 codziennych zasad, które naprawdę pomagają utrzymać zdrową wagę.

Nie jest tak, że ktoś tak ma – potrzeba czegoś więcej niż dobrych genów, chociaż te pewnie pomagają, ale też niekoniecznie ciągłego zastanawiania się nad jedzeniem. Sekretem osób, które wydają się nam naturalnie szczupłe jest dokładne planowanie, utrzymywanie w miarę stałego menu i zdrowych nawyków, które pozwalają im cieszyć się sylwetką i zdrowiem bez większych problemów. Czyli co robią?

 

1.Planują.

 

Jeśli nie zaplanujesz, szykuj się na porażkę. A osoby sukcesu zawsze planują, i to samo dotyczy całego Twojego życia. Jeśli chcesz jeść zdrowo, zaplanuj na tydzień przed swoje jedzenie i zapakuj lodówkę zdrowym produktami – biorąc pod uwagę wszystkie drobne potknięcia, które mogą się nadarzyć. Jeśli idziesz na imprezę, weź pod uwagę swoje nietolerancje pokarmowe i uzbrój się w coś na wszelki wypadek. Bez względu na ich sytuację, zdrowe osoby mają świadomość, że nieco planowania bardzo dobrze sprawdzi się w przyszłości.

 


2. Podróżują ze zdrowym zapasem. Zawsze.

 


Żeby nie znaleźć się w sytuacji, gdzie będą otoczeni jedyni opcjami o wysokiej zawartości cukru, które doprowadzą do pewnej katastrofy. Zdrowe osoby mają rozwiązanie dla tego problemu – zawsze podróżują ze zdrowymi przekąskami – zabierają prażone orzechy, odżywki białkowe, owocowe z masłem migdałowym i milionych innych, łatwo dostępnych przekąsek, więc nagły atak głodu i rzut na  nie-aż-takie-zdrowe jedzenie raczej im nie grozi.


3.Mierzą.

 

Wyznaję zasadę - to co możesz zmierzyć, możesz poprawić. Podczas kiedy osoby szczupłe I zdrowe zdecydowanie odmawiają bycia niewolnikami wagi  to ważą siebie raz- dwa razy w tygodniu. Mierzą również obwody – talii, bioder i ud – co tydzień. Wyniki wpisują do aplikacji w telefonach albo w notatnikach. I potwierdzają to, co mówią badania – osoby, które śledzą swoją wagę, tracą jej więcej.

 

4. Zapisują.

 

 

Nikt nie lubi zapisywać tego, co się je ale można się przyzwyczaić. A po pewnym czasie to już dziwnie się czujecie, kiedy nie zapiszecie. Ale zapisywanie może pomóc zidentyfikować najbardziej popularne i potencjalne problemy – nietolerancje pokarmowe, które mogą powodować, że waga nie chce spadać czy standardowo- jedzenie za dużo. Zapisywanie tego, co się je pomaga utrzymać wagę i stracić jej dwa razy więcej, niż bez zapisywania – w badaniu na 1700 osobach, te, które zapisywały swoje jedzenie przez 6 miesięcy, straciły 2 razy więcej niż te, które nie pisały.

 

5.Otaczają się osobami takimi jak one.

 


Szczupłe, zdrowe i wysportowane osoby raczej walczą same – mają kogoś, kto je wspiera i może to być dobitnie szczera przyjaciółka czy cała grupa znajomych. Mają cały system wsparcia, który definiuje „po co?” i trzyma je na dobrej drodze. Badania wskazują, że stajesz się taki, jak osoby, z którymi często przebywasz i że Twoi przyjaciele mają wpływ na to, czy jesteś szczupły, czy raczej nie aż tka bardzo szczupły.. Osoby, które cieszą się dietetycznym sukcesem, otaczają się  raczej przyjaciółmi dla których największą piątkową frajda jest trening i zdrowy, wspólnie przygotowany obiad (no, może z kieliszkiem wina lub dwoma.. ) niż tymi, którzy nurkują w miskach z chipsami, salsą i niekończącymi się drinkami… 

Pozdrawiam!

Julia

KATEGORIE ARTYKUŁÓW

ZOBACZ NAS NA

O NAS

Połączyłyśmy swoje siły aby pokazać Wam, że zdrowy styl życia nie musi być ani nudny, ani trudny. Jemy, gotujemy, trenujemy. ; )  Zapraszamy!

 

Asia & Julia

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z naszymi przepisami i nigdy nie przegap nowości -zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera.

WPISZ SWÓJ EMAIL

Przedstawione przez nas informacje mają charakter jedynie edukacyjny i nie są poradą lekarską. Podane informacje stosowane są na własną odpowiedzialność.

Copyright © 2015 ALE ZDROWE! All rights reserved