16 minutowy trening HIIT (4 łatwe ćwiczenia dla każdego!)

Jesień nadeszła, na dworze robi się coraz zimniej i nie oszukujmy się, coraz ciężej jest nam wyjść z domu na trening. ; p Więc nawet jeśli poranny jogging nie wydaje się już tak zachęcający a na wyprawę na siłownie zupełnie nie masz czasu, to jestem pewna że znajdziesz chociaż 16 minut na krótki obwód składający się tylko z czterech ćwiczeń ; ) (i nawet nie musisz wychodzić z domu).  Pisałam już kiedyś o HIIT - to trening o wysokiej intensywności, który ma na celu znaczne podwyższenie tętna na krótki okres czasu. Składa się z krótkich okresów bardzo intensywnych ćwiczeń i odpoczynku. Odpoczynek pozwala na zachowanie masy mięśniowej podczas kiedy krótkie ale intensywne okresu ćwiczeń topią tłuszcz w mgnieniu oka. HIIT podwyższa również poziom endorfin, więc jest szansa, że poczujesz się po nie o wiele lepiej niż przed, nawet jeśli nie chce Ci się go robić. Jeśli nie jesteś przekonany, to chociaż spróbuj - sprzęt niepotrzebny!

 

Każde ćwiczenie wykonuj przez minutę. Zrób najwięcej powtórzeń jak się da – kiedy skończysz cały obwód, daj sobie 30 sekund do 1 minuty odpoczynku. Kiedy poczujesz, że znów jesteś w stanie dać z siebie wszystko, zacznij od nowa. Powtórz 3 razy.

 

Co robić?

 

1. Łyżwiarz.

 

Ćwiczenie opiera się na przenoszeniu ciężaru z nogi na nogę. Najpierw przenieś masę ciała na prawą nogę. Głęboko zegnij kolano, wysuń biodra do tyłu i usiądź jeszcze niżej. Podskocz lądująć drugą nogą za pierwszą stopą najdalej, jak możesz. Zmień nogę. Ląduj delikatnie i zmieniaj kierunek tak szybko, jak jesteś w stanie.  

 

2. Podskoki z unoszeniem kolan.

 

Stań ze stopami na szerokość bioder. Zegnij kolana (tak, jak do przysiadu), wysuń biodra do tyłu i usiądź jeszcze niżej, aż uda są równoległe do podłoża. Podskocz tak wysoko, jak to możliwe, przyciągając kolana do klatki piersiowej. Staraj się zrobić najwięcej powtórzeń, ile możesz.

 

3. Mini-wysoki z przysiadów.

 

Stań ze stopami na szerokość bioder. Zegnij kolana, przesunąć biodra do tyłu i usiądź jeszcze niżej, aż uda będą ułożone równoległe do podłoża. Zacznij od niewielkich podskoków nad ziemią. Trzymaj klatkę piersiową wysoko i biodra do tyłu – ląduj delikatnie!

 

4. Wyskoki z wykrokiem.

 

Stań z prawą nogą wysuniętą do przodu a lewą do tyłu – tak jak do wykroku. Głęboko zegnij oba kolana i obniż ciało do podłogi. Dobrze odbij się od ziemi i podskocz najwyżej, jak możesz. Zmień nogi podczas podskoku i wyląduj delikatnie. Powtarzaj tak szybko, jak możesz. 

 

Miłego poniedziałku ; )!

 

Julia

KATEGORIE ARTYKUŁÓW

ZOBACZ NAS NA

O NAS

Połączyłyśmy swoje siły aby pokazać Wam, że zdrowy styl życia nie musi być ani nudny, ani trudny. Jemy, gotujemy, trenujemy. ; )  Zapraszamy!

 

Asia & Julia

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z naszymi przepisami i nigdy nie przegap nowości -zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera.

WPISZ SWÓJ EMAIL

Przedstawione przez nas informacje mają charakter jedynie edukacyjny i nie są poradą lekarską. Podane informacje stosowane są na własną odpowiedzialność.

Copyright © 2015 ALE ZDROWE! All rights reserved