10 codziennych nawyków jak żyć zdrowo, cieszyć się życiem i osiągać to, co się chce.

Nie musisz od razu wprowadzać miliona zmian do swojego życia - to proces i tak jak wszystko, przychodzi z czasem. Kilka codziennych nawyków, które potem staną się normą to dobry początek ; ).

 

1. Byciem zdrowym jest łatwiejsze, niż się nam wydaje.

 

Lubimy komplikować sobie życie ale tak naprawdę wszystko zależy od wyborów, a te są łatwe. Zdrowie nie musi być ani drogie, ani skomplikowane – rozpocznij każdy dzień od proteinowego shake’a, jedz dużo zdrowych tłuszczy, chudego mięsa (jeśli jesz mięso a jeśli nie, zastąp je białkiem, o którym pisałam tutaj), zielonych warzywa i węglowodanów złożonych. Nie komplikuj niepotrzebnie swojej diety!

 

2. Aktywność fizyczna pomaga na wszystko.

 

Sport (w umiarkowanej ilości, przetrenowanie naprawdę nie jest dobre) pomaga walczyć ze stresem. Czujesz się lepiej, wyglądasz lepiej, Twój system odpornościowy ma się dobrze. Wszystko idzie swoim torem i naprawdę nie musisz spędzać godzin na treningu. Tak naprawdę jeszcze lepiej, jeśli NIE spędzasz – możesz wrzucić do swojej rutyny intensywny trening interwałowy (HIIT), i naprawdę dać z siebie wszystko podczas tych 20 minut.

 

3. Nie jesteś w stanie „wyćwiczyć” niezdrowej diety.

 

Jedzenie tego, co chcesz a potem trenowanie jakby odjęło Ci rozum do czego nie prowadzi. Sama tam byłam i obserwowałam też ludzi, którzy starali się tak żyć – to po prostu nie działa.

 

4. Nie słuchaj ludzi, którzy wszystko negują i trzymaj się tego, w co wierzysz.

 

Ten punkt jest dla mnie mega ważny – nigdy nie daj sobie wmówić, że to co uważasz za słuszne to bzdury. Nie jesz mięsa? – okay. Pijesz mleko? – okay.  Nie biegasz tylko maszerujesz? – Spoko. Każdego dnia spotkasz kogoś, kto będzie miał do powiedzenia coś na temat Twoje stylu życia – i dobrze, olej to. Napisałam kiedyś cały post na temat tego, co robić, kiedy wszyscy wiedzą lepiej jak powinieneś żyć ale jedno jest pewne – nie warto się tym zajmować.

 

5. Niepowodzenia to najlepsze lekcje, jakie możemy otrzymać, więc ciesz się, jeśli coś Ci nie wychodzi. 

 

Jeśli spotkasz ludzi sukcesu – takich, którzy naprawdę mieli wpływ na dzieje świata – to zauważysz, że wszyscy przeszli przez ogromne wyzwania i niepowodzenia. Niepowodzenia zamieniają się w możliwości i pozwalają Nam rosnąć i się rozwijać – w końcu ciężko gdzieś dotrzeć, jeśli życie ciągle jest łatwe!

 

6. Znajdź swoje „dlaczego”.

 

Zawsze mówiłam, że dla wielu gubienie wagi to metafora życia ale tak naprawdę odchudzanie to bardzo dobry punkt startowy, który naprawdę pozwala się zainspirować. Najpierw chcesz zgubić parę kilo ale potem staje się to nieistotne –ważne stają się nawyki, zdrowie i treningi. Znajdź swoje dlaczego? I pamiętaj, że musi być ono na tyle ważne aby ściągnęło Cię z kanapy ; )

 

7. Pamiętaj – niewielkie rzeczy otwierają drzwi do wielkich spraw ; )

 

Najmniejsze rzeczy, takie jak rozpoczynanie dnia koktajlem proteinowym, pozwalanie sobie na 8 godzin snu i 20 minut treningu dziennie prowadzą do wielkich zmian. Zaczynasz wprowadzać jeden zdrowy nawyk a następny przychodzi sam ; )

 

8. To, jak robisz małe rzeczy odzwierciedla to, jak robisz wszystko.

 

Jeśli dbasz o siebie i stawiasz siebie na pierwszym miejscu to wiele dobrych rzeczy zaczyna się dziać wokół Ciebie ; ) Nie wiem dlaczego jest tak, że wokół samozadowolenia istnieje jakaś generalna nieakceptacja, o czym też już kiedyś pisałam. Nie wiem dlaczego czujemy się winni, kiedy o siebie dbamy ale tak naprawdę do nad tym powinniśmy pracować. A to powinno przechodzić na każdy aspekt naszego życia – i naprawdę, pomaga milionom każdego dnia.

 

9. Jesteś tego warty i masz znaczenie.

 

Jeśli Twoja dieta ciągle zostawia wiele do życzenia i jesz co popadnie to wysyłasz swojemu ciało wiadomość „Jestem jak śmietnik i nie mam żadnego znaczenia”. Traktuj swoje ciało z szacunkiem.

 

10. Każdego ranka znajdź intencję na nadchodzący dzień.

 

Każdego dnia rano warto spędzić kilka minut aby znaleźć intencję na nadchodzący dzień – skup się na swoich marzeniach i celach, które chcesz osiągnąć w najbliższych latach. Zapisz wszystko – od najmniejszych codziennych zadań w pracy do spraw, które są dla Ciebie ważne w życiu i w relacjach z innymi. Możesz podzielić się tym z przyjaciółmi i współpracownikami, żeby łatwiej było Ci dążyć do ich osiągnięcia.

 

Uściski, 

Julia ; )

KATEGORIE ARTYKUŁÓW

ZOBACZ NAS NA

O NAS

Połączyłyśmy swoje siły aby pokazać Wam, że zdrowy styl życia nie musi być ani nudny, ani trudny. Jemy, gotujemy, trenujemy. ; )  Zapraszamy!

 

Asia & Julia

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z naszymi przepisami i nigdy nie przegap nowości -zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera.

WPISZ SWÓJ EMAIL

Przedstawione przez nas informacje mają charakter jedynie edukacyjny i nie są poradą lekarską. Podane informacje stosowane są na własną odpowiedzialność.

Copyright © 2015 ALE ZDROWE! All rights reserved