O nas

Każda z Nas jest dobra w czymś innym ; ) dlatego połączyłyśmy swoje siły aby stworzyć coś niepowtarzalnego – miejsce, gdzie będziecie mogli znaleźć pyszne, zdrowe (i łatwe!) przepisy na nasze ulubione dania ale także porady i informacje z dziedziny żywienia, sportu psychologii i rozwoju osobistego. Chciałybyśmy pokazać, że zdrowy styl życia nie musi być ani drogi ani trudny – Zapraszamy!

 

Asia & Julia

 

 

JOANNA MATYJEK

 

Autorka strony www.odczarujgary.pl, którą prowadzi od 2012 roku. Miłośniczka dobrego jedzenia przygotowanego z pasją i oddających czar i urok fotografii. Nałogowo gotująca mama Piegusa, szczecinianka zakochana w Warszawie. Kolekcjonerka starych książek kucharskich i bibelotów z duszą.

 

„To, że jedzenie chłonie naszą energię powtarzam od zawsze. Gotując przekazujemy samych siebie, to jak się czujemy i w jaki sposób o sobie myślimy. W jedzeniu czuć nasze serce, miłość, lubienie, ale niestety i pośpiech czy złość. Najgorsze jest przekonanie, że „musimy”. Niczego nie musimy. Na obiad możemy pójść do baru, a chałkę możemy kupić w piekarni.
 

Więc choćbyśmy byli w największym pędzie, niech chwila spędzona w kuchni będzie przyjemnością, a nie obowiązkiem. Wtedy beza będzie najpyszniejsza, mięso aromatyczne, kasza pełna zdrowia, a chałka pachnąca masłem, cudownie wyrośnięta.”

 

JULIA STANISZ

 

Studentka Medycyny Sportowej z dyplomem magistra w dziedzinie Psychologii w Sporcie i Rozwoju Osobistego na Uniwersytecie w Edynburgu. Copywriterka, miłośniczka zdrowego żywienia i sportu od wielu lat zaangażowana w układanie jadłospisów i planów treningowych. Zakochana w podróżach.

 

„Zawsze szukałam miejsca, gdzie mogłabym podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniami – zaczynałam kilka dobrych lat temu od poprawiania jadłospisów i moderowania na Wizażu, więc jest szansa, że spotkaliśmy się już wcześniej - jeśli pamiętacie Pozytywną ; ). Nauka o żywieniu i neurobiologia – szczególnie w odniesieniu do zaburzeń odżywiania i depresji - zawsze były moją pasją. Od postawienia pierwszych kroków minęły lata a nauka, praca z innymi i osobiste doświadczenia pomogły mi znacznie rozszerzyć mój zakres wiedzy. 

 

Joga to od lat mój sposób na życie a sport jest jego nieodłączną częścią – biegam, pływam, trenuję siłowo.  Kocham dobrą kawę, pieczenie ciast, poranne biegi i… pisać! Zawsze mam ze sobą swój notes. Chciałabym więc zaprosić Was do naszego nowego projektu - o jedzeniu, zdrowiu, sporcie i szczęściu. „

 

 

ZOBACZ NAS NA

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z naszymi przepisami i nigdy nie przegap nowości -zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera.

WPISZ SWÓJ EMAIL

Przedstawione przez nas informacje mają charakter jedynie edukacyjny i nie są poradą lekarską. Podane informacje stosowane są na własną odpowiedzialność.

Copyright © 2015 ALE ZDROWE! All rights reserved